Pro Dive Chorvátsko 
 

Imrich Tóth

                                                                                                                         Pridané 20.1.2011

 

Imi je certifikovaným potápačom od roku 1996. Inštruktorom potápania od 2000.

Ako aktívny inštruktor pôsobí v systémoch CMAS, TDI-SDI, IANTD, PADI
Okrem základných kvalifikačných stupňov v oblasti rekreačného potápania je oprávnený školiť a certifikovať celú radu potápačských špecializácií, vrátane technického potápania až po úroveň Normoxic Trimix.

Certifikoval cca 400 študentov rôznych kvalifikácií. Registrovaných ponorov má asi 3000.
Je zakladateľom a spolumajiteľom potápačských základní Lighthouse v Egypte. Počas pôsobenia v Egypte sa jeho veľkým úspechom stalo postavenie 31m dlhej safari lode Lighthouse Miracle 1.

Podieľal sa na rekordoch v dosahovaní extrémnych hĺbok cez 170m v egyptskom Blue Hole v roku 2001. V roku 2008 usporiadal 1. Potápačský karneval, ktorý je jedinečný svojho druhu v Európe a stal sa neoddeliteľnou súčasťou diania v komunite slovenských potápačov.

Podporuje freediverov, podieľa sa na uskutočňovaní svetových súťaží v tomto odvetví potápačského športu v Egypte. Ako jeden z prvých sa potápal na vraku trajektu Al Qamar Al Saudi Al Masri, ktorý bol dlho zatajovaný Egyptom a jeho poloha bola neznáma.

V roku 2011 bude spoluorganizátorom svetovej fotosúťaže HUGGYCUP, ktorá sa uskutoční v Egyptskom Dahabe. V 2011 založil spoločnosť na rozvoj potápania a vodných športov v novom rekreačnom areáli AQUAREA na štrkovisku Sziget - Čierna voda.

Ako potápač pôsobil na Slovensku, v Čechách, v Thajsku, na Filipínach a v Egypte. Plynule rozpráva 5-timi cudzími jazykmi vrátane arabščiny.

V súčasnosti je spolumajiteľom spoločnosti Lighthouse so sídlom v Egypte, ktorá sa zaoberá potápaním v Egypte, na Filipínach, v Južnej Afrike a v Mozambiku. Na Slovensku je spolumajiteľom firmy AQUAREA na rozvoj rekreačného areálu Čierna voda.

 

Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5