Pro Dive Chorvátsko 
 

Jozef Schmidt

                                                                                                                         Pridané 13.5.2011

 

Ing. Jozef Schmidt je certifikovaným potápačom od 1998. V roku 1991 sa stal aktívnym členom klubu športového plávania a potápania KŠP žralok. Ako člen klubu reprezentoval Slovenskú republiku na mnohých plaveckých súťažiach v Maďarsku, Slovinsku, Českej republike, Rakúsku, Švédsku, Taliansku a Nemecku. Svoju kariéru profesionálneho plavca zavesil na klinec v roku 2004. Naďalej ale ostal členom klubu a príležitostne sa zapája do rôznych činností organizovaných klubom KŠP žralok.

Potápaniu sa aktívne začal venovať v roku 1998, kedy získal certifikát CMAS P1. O dva roky neskôr si rozširuje svoju potápačku kvalifikáciu na CMAS P2. V roku 2002 získal kvalifikáciu SDI Rescue Diver.

V roku 2005 a 2006 absolvoval 3 mesačný pracovný program v USA kde získal kvalifikáciu lifeguarda a neskôr supervisora platnú pre väčšinu aquaparkov v USA.

Od roku 2007 je držiteľom inštruktorského certifikátu SDI. V tom istom roku pomáhal potápačskej škole Pro-Dive s potápačským výcvikom telesne postihnutých. V roku 2007 a 2010 pôsobil ako inštruktor potápania aj na potápačskej základni Aronnax v Chorvátsku na ostrove Korčula.

V súčasnosti študuje na univerzite v Anglicku a po ukončení štúdia má v pláne pokračovať v aktívnej inštruktorskej činnosti.


Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5