Pro Dive Chorvátsko 
 

Michal Palkovič

                                                                                                                         Pridané 11.5.2011

 

MUDr. Michal Palkovič, PhD. začal s aktívnym potápaním 22. mája 1988 prvým ponorom v Červenom mori. Ako syn emigranta ostatné dve desaťročia trávil potápaním sa v rôznych častiach sveta, no hlavne v Arabskom mori. Prešiel výcvikom v systéme rôznych asociácii – PADI, NAUI, IANTD, IDEA, CMAS, TDI, DAN, PSAI, GUE. Popri štúdiu medicíny si v letných mesiacoch koncom 90tych rokov privyrábal ako divemaster v chorvátskom Rovinj. Od roku 2001 aktívne pôsobí ako PADI rekreačný inštruktor potápania na Slovensku a od roku 2009 ako jediný PADI technický trimixový inštruktor a trimix gas blender inštruktor. V roku 2013 úspešne absolvoval PADI CDTC a od leta 2013 pôsobí ako prvý slovenský PADI Course Director. Neskôr sa stal PADI inštruktor trénerom pre všetky stupne inštruktora technického potápania sa. Od roku 2014 pôsobí ako jediný PSAI inštruktor jaskynného potápania sa na Slovensku. Je nektívnym inštruktorom IANTD.

Do roku 2015 certifikoval vyše 2800 študentov potápania sa od úrovne OWD po inštruktorov potápania. Je inštruktorom a inštruktor trénerom v 28 rôznych rekreačných a technických špecializáciách, pričom je držiteľom jedinečných PADI inštruktorských a inštruktor trénerských špecializačných certifikácii, ktoré aktívne na Slovensku vyučuje – PADI Brook, River Diver, PADI Tec Basics, PADI TMX45, PADI TMX50, Recompression Chamber Awarness, Sidemount a Tec Sidemount, pSCR Diver.

Má registrovaných vyše 7500 ponorov vrátane stoviek zmesových ponorov s polouzavretým ako aj uzavretým okruhom.

V roku 2003 si založil a na Slovensku prevádzkuje DiveINN - PADI potápačský klub a potápačskú školu a je leaderom Dream-Team.sk. Od roku 2010 buduje potápačskú bázu na jazere Guláška s výcvikovým akvaparkom.

V roku 2001 založil potápačský medicínsky internetový portál DiveMed.sk, jediný svojho druhu v Čechách a na Slovensku s vyše tisíckou návštevníkov denne v dobe „najväčšej slávy“.

V roku 2009 sa stal PADI inštruktorom roka (GoPro Challenge) v regióne východnej Európy, Egypta a Ruskej federácie. Je držiteľom troch PADI ocenení za excelentnú výučbu a 8 uznaní za počet odučených študentov.

V profesionálom živote sa ako patológ pracujúci na Lekárskej Fakulte Univerzity Komenského v Bratislave vedecky venuje simulovaniu dekompresnej choroby v laboratórnych podmienkach. Je autorom potápačskej príručky nitroxového potápania sa a prvej pomoci. Pravidelne publikuje vo vedeckých časopisoch a nepravidelne publikuje vo viacerých laických potápačských časopisoch, na internete a na potápačských fórach. V ostatnom čase sa aktívnejšie venuje potápaniu sa s uzavretým okruhom. „Neskromne“ priznáva, že je momentálne najlepším patológom medzi potápačmi a najlepším potápačom medzi patológmi :D


 

Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5