Pro Dive Chorvátsko 
 

Peter Kubička

                                                                                                                         Pridané 17.10.2011

 

Pretože sa Peter potápa už od roku 1984 (keď získal prvú potápačskú kvalifikáciu ŠPP vo zväzarmovskom klube Octopus v Bratislave) poznáme sa veľmi dlho. Zvyčajne životopisy potápačských osobností upravujeme redakčne. Tentokrát však dajme slovo priamo Petrovi....

 

Učím ľudí potápať a inštruktorov učiť potápanie:
IANTD Instructor Trainer IANTD No. 633: OWD, AOWD, DD, RD, DM, EANx, AEANx, Technical, Technical Cave, Technical Wreck, Trimix, EANx&Trimix Blender.

Profesionálne ma najviac posunul kurz GUE TECH 2u inštruktora Andrew Georgitisa v roku 2002.

Môj život je plný potápania:
Vývoj a výroba vlastnych produktov pod znackou KUBI a potápačská škola KUBI AQUATIC.
Blízky okruh priateľov v potápačskom tíme DIR-TEAM Slovakia (pozor! nie dream-team) .
Hľadanie odpovede na otázky ako sú: tepelná ochrana potápača, efektívny pohyb pod vodou, riešenie krízových situácií, tímové správanie potápačov, efektívny dekompresný výstup, stabilita potápača, redukcia potrebnej záťaže a jej rozloženie a množstvo, zjednodušovanie a hľadanie efektívnych postupov na rôzne situácie pod vodou, atď.

Organizovanie potápačských akcií pre priateľov z tímu a ľudí, ktorí prešli mojimi kurzami s dôrazom na medziľudské vzťahy na akciách tak, aby si to zúčastnení čo najviac užili. Snažím sa o efektívnu logistiku a pohodový priebeh akcií lebo potápanie je v prvom rade o zábave a relaxe.
Baví ma pripravovať a spoluorganizovať potápačské mítingy, stretnutia (napr. Techmeeting CZ/SK) a expedície. Týmito stretnutiami ľudí s rovnakou krvnou skupinou sa potápanie posúva ďalej a vznikajú nové kontakty medzi ľuďmi.

Rád chodím za hranice rekreačného potápania (jaskyne, hĺbky, vraky). Technickému potápaniu som sa začal venovať pri spoluzakladaní STDS (Slovak Technical Diving Society) v roku 1999. Veľmi ma teší, keď privediem ľudí k technickému potápaniu v štýle DIR a keď pochopia množstvo okolností, ktoré s tým súvisia. Snažím sa potápačom ukázať, že pod vodou sa dá rozmýšľať a používať hlavu rovnako ako na suchu, t.j. vnímať naplno prostredie, tím a výstroj, aby si ponor užili naplno.

A ešte jedna vec, ktorá ma napĺňa: Keď mi niekto po jeho rokoch potápania povie, že som mu zmenil pohľad na potápanie ako také. Túto vetičku počujem dosť často a preto ma baví robiť to čo robím.

 

Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5