Pro Dive Chorvátsko 
 

Gusto Jendek

                                                                                                                         Pridané 13.5.2011

 

Gusto celú svoju mladosť prežil pri vode. Venoval sa plávaniu aj vodnému pólu. Do klubu Neptún v Bratislave, ktorému je aj podnes verný prišiel už v roku 1963, hneď po základnej vojenskej prezenčnej službe. Tu presedlal na plutvové plávanie.

V roku 1970 absolvoval trénerský kurz III. triedy a začal v klube ako tréner. Pravidelne si rozširoval svoje trénerské vzdelanie, chodieval na zdokonaľovacie kurzy a zvládol aj II. trénerskú triedu. Počas svojej trénerskej kariéry vychoval viacerých vynikajúcich pretekárov. Klub plával v tých časoch špičkovú súťaž - Federálnu ligu družstiev ČSSR, ktorej súčasťou bol Neptún nepretržite od roku 1971 až do roku 1998. Najlepšími umiestneniami boli druhé miesto žien a tretie miesto mužov.

Pod Gustovým vedením vyrástlo viacero reprezentantov aj rekordérov Československa. V práci trénera musel byť nielen odborníkom na zvyšovanie výkonnosti, ale aj psychológom, kamarátom. Musel svojim pretekárom poradiť, povzbudiť a viesť ich k schopnosti riešiť problémy. Často vravieval „keď niečo robím, nech to má aj nejaký výsledok...“

Jeho práca bola vyznamenaná titulmi vzorný aj zaslúžilý tréner. Viackrát sa tiež stal najúspešnejším trénerom roka. Gusto nie je len trénerom, ale aktívne pracuje aj ako funkcionár v klube či ako člen športovej komisie.

 

 

Nenašiel si v zozname nejakú osobnosť ?
Napíš
nám

Redakcia SCUBA.sk

© 2010 - Všetky práva vyhradené
Posledná zmena 13. novembra 2020
5